Historia terapi światłem kamieni szlachetnych

AJURWEDA MAHARISHIEGO – KORZENIE

W starożytności kamienie szlachetne były uważane za zmaterializowane światło lub zamrożoną wodę zesłaną przez niebiosa. Każdy kryształ to zamknięty własny świat , każdy z nich emanuje światłem i barwą , będącym dowodem wewnętrznego życia.
Ich terapeutyczne właściwości znali starożytni Babilończycy, Egipcjanie, Chińczycy, Grecy i Rzymianie.
Równoważące, lecznicze właściwości kamieni mają zastosowanie w żywej do dziś, tradycyjnej medycynie indyjskiej – Ajurwedzie.
Tysiące lat temu Ajurwedyjski lekarz, Charaka, nauczał, że klejnoty mogą być używane do przedłużania życia, a także do promowania zdrowia, bogactwa, szczęścia, charyzmy i spełniania pragnień. W rzeczywistości teksty Ayurwedy opisują mantry, klejnoty i zioła jako trzy podstawowe środki wspierające rozwój wyższych stanów świadomości i doskonałego zdrowia.
Słowo Ajurweda dosłownie oznacza „wiedzę o życiu”. Mimo, że Ajurweda jest najstarszym systemem zdrowotnym na świecie, praktykowanym do dziś, to przetrwały na jej temat tylko fragmenty orginalnej wiedzy.

KIM BYŁ MAHARISHI MAHESH YOGI

Maharishi Mahesh Yogi jest powszechnie uważany za czołowego eksperta w badaniach i rozwoju świadomości. Odkrył na nowo i udostępnił technikę Transcendentalnej Medytacji i jej zaawansowane programy. Transcendentalna Medytacja to prosta, naturalna, bezwysiłkowa technika, którą stosuje się dwa razy dziennie po 20 minut , siedząc wygodnie z zamkniętymi oczami. Dzięki stosowaniu tej techniki miliony ludzi doświadczyły poprawy zdrowia, witalności, kreatywności i szczęścia. Ostatecznie rozwój świadomości jest najbardziej istotną metodą zapewniającą skuteczność wszystkich ajurwedyjskich terapii. Maharishi odrestaurował i wprowadził również wedyjskie technologie dla tworzenia dobrobytu, zdrowia i pokoju na świecie zwane Jagjami zobacz więcej o jagjach
Maharishi Mahesh Yogi został uznany przez Indyjskie Ministerstwo Zdrowia Ayush za prekursora Ajurwedy na Zachodzie. W połączeniu z holistycznymi programami Ajurwedy Maharishiego, Terapia Światłem Kamieni Szlachetnych może zapobiec brakowi równowagi na poziomie fizjologii i umysłu oraz może pomóc w rozwinięciu pełnego potencjału umysłu prowadząc do szczęśliwego, spokojnego i zdrowego życia, a w konsekwencji do oświecenia i Świadomości Jedności.

WSPÓŁCZESNA  HISTORIA

Terapia Światłem Kamieni Szlachetnych była opracowywana pod bezpośrednim kierownictwem Maharishiego, przez światowej sławy gemmologa i złotnika – Joachima Rollera i jego żonę Iris. W roku 2007, po 30 latach badań , Joachim Roller zakończył swoją pracę nad odrestaurowaniem starożytnej wiedzy wedyjskiej, na temat wykorzystania kamieni szlachetnych w celu lepszego funkcjonowania fizjologii i duchowego rozwoju. W międzyczasie Joahim dokonał fascynującego odkrycia, że lecznicze właściwości kamieni szlachetnych są wzmocnione, gdy przechodzi przez nie określony rodzaj światła. Jednocześnie Maharishi Mahesh Yogi opracował podstawowe procedury dla programu Terapii Światłem Kamieni Szlachetnych. Dziś ta nowa, cenna technologia jest dostępna na całym świecie.