Lecznicze właściwości kamieni

UPORZĄDKOWANA STRUKTURA KAMIENI SZLACHETNYCH: 
Klejnoty są tak stare jak nasza planeta.
Ich krystaliczna struktura, tworzona w ekstremalnych temperaturach i ciśnieniach, jest z natury uporządkowana i nasyca klejnoty pięknem, blaskiem, czystością i długowiecznością.
Co sprawia, że klejnoty są tak kolorowe?
Odpowiedź znajduje się w zawartych w nich pierwiastkach śladowych. To mikroelementy twarzą kolor i jakość klejnotów oraz częstotliwość światła unikatową dla każdego z nich.
Zgodnie z odwieczną mądrością Ajurwedy ( najstarszy system medyczny ) to właśnie ta unikatowa, perfekcyjnie uporządkowana krystaliczna struktura molekularna, charakterystyczny kolor i emitowane światło każdego kamienia szlachetnego dają określone efekty lecznicze.

ODŻYWCZA ENERGIA ŚWIATŁA:

Światło słoneczne jest niezbędne do życia.
Naukowcy mówią, że światło w formie biofotonów ma wpływ na naszą fizjologię na wielu poziomach życia między innymi na system endokrynologiczny, komórki i DNA. Wiemy, że światło jest ważne dla tworzenia i wchłaniania witamin, istotne do produkcji i regulacji niektórych hormonów oraz pomocne w utrzymaniu naturalnych rytmów fizjologii. Jest także ważne dla naszego mentalnego samopoczucia.
Ludzie często zauważają, że kiedy świeci słońce, czują się lżejsi i bardziej szczęśliwi. Naukowcy twierdzą, że nasze komórki emitują więcej światła, gdy są zdrowe.
Wiele starożytnych kultur rozpoznało odżywcze właściwości słońca i zalecało naturalne światło słoneczne, aby utrzymać optymalne zdrowie i leczyć różne dolegliwości. Wpływ światła na naszą fizjologię zależny jest od różnych czynników, w tym od jego intensywności, spójności lub uporządkowania , oraz jego koloru i naturalnych częstotliwości.
Podczas Terapii Światłem Kamieni Szlachetnych wg Maharishiego, światło kamieni jest szczególnie przyjemne i odżywcze.