Na czym polega terapia

CO DZIEJE SIĘ PODCZAS KAŻDEJ SESJI TERAPII ŚWIATŁEM KAMIENI
I SZLACHETNYCH:


bimersoftmagazynTerapia Światłem Kamieni Szlachetnych polega na naświetlaniu wybranych punktów ciała za pomocą specjalnych lamp promieniujących światłem kamieni.
W pierwszej części sesji terapeutycznej terapeuta wybiera klejnoty, które najlepiej odpowiadają systemowi psychofizycznemu pacjenta. Druga część terapii to” kąpiel” w miękkim, spójnym świetle kamieni szlachetnych takich jak: diamenty, szmaragdy, rubiny, niebieskie szafiry i inne. Gdy miękkie, spójne światło lamp przechodzi przez kamienie, ich kosmiczny porządek, perfekcyjna struktura i właściwości lecznicze są przenoszone do ludzkiego organizmu, ożywia się wewnętrzna inteligencja każdej elementarnej komórki.
To stymuluje samo-uzdrawianie, przywraca równowagę systemu nerwowego, oczyszcza i harmonizuje subtelne poziomy ciała w bardzo przyjemny i delikatny sposób. Zabiegi są nieinwazyjne, głęboko relaksujące, odmładzające oraz mogą przynieść błogie doznania.
Po terapii niektórzy mówią, że czują się jak w kąpieli w ciepłym, złotym świetle, które czyści zmęczenie i stres. Inni mówią o uspokojeniu, odczuciu chłodzenia. Uniwersalnym doświadczeniem jest wewnętrzna cisza i spokój. Typowy jest także przypływ energii, doświadczenie wewnętrznej ciszy oraz niezwyciężalności.


JESTEŚ WSZECHŚWIATEM:

home science topW Ajurwedzie mikrokosmos jest uważany za odbicie makrokosmosu – jednostka jest zwierciadłem wszechświata. Te same prawa, które zarządzają wszechświatem, zarządzają nami i kierują także naszą fizjologią. W swojej książce „ Weda i Literatura Wedyjska w ludzkiej fizjologii” Tony Nader udowodnił, że Grahas czyli planety mają swoje odpowiedniki w mózgu, komórce i DNA. Ponadto astrologia wedyjska mówi o połączeniu kamieni szlachetnych z planetami oraz ich specyficznymi wpływami na ludzką fizjologię. I tak np. słońce w astrologii wedyjskiej reprezentuje „króla” czyli siły zarządzające. Wzgórze w naszym mózgu ma podobną strukturę i funkcje jak słońce w systemie solarnym. Co ciekawe również anatomiczna struktura włókien ma formę korony dookoła i nazywa się corona radiata czyli wieniec promienisty, jak królewska korona dla króla. Słońce ma również swoje odzwierciedlenie w jądrze komórki, które jest jej centralną i najważniejszą częścią.

Kamieniem, który koresponduje ze słońcem jest rubin i podobnie jak słońce ma właściwości grzejące i energetyzujące. Ponadto rubin wzmacnia siłę, odwagę, wytrwałość, charyzmę, czystość umysłu, czujność oraz opiekuńczość.


ŁĄCZENIE KLEJNOTÓW I ŚWIATŁA OŻYWIA RÓWNOWAGĘ W FIZJOLOGII:

Pięć elementów: ziemia, woda, ogień, powietrze i przestrzeń znajduje się zarówno w naturze jak i w naszym ciele. Terapia Światłem Kamieni Szlachetnych wg Maharishiego wykorzystuje żywotność słońca skumulowanego w kamieniach (element Agni – ognia) i inne aspekty inteligencji kosmicznej aby zrównoważyć nasz system umysłowo – fizyczny. .
Podczas każdej intensywnie odprężającej i odżywczej sesji, światło, które przechodzi przez kamienie, rezonuje z subtelnymi częstotliwościami ciała. Działa to jako katalizator i przekształca istniejące, wewnętrzne zaburzenia w bardziej naturalny stan – stan harmonii, siły i integracji.


ODŻYWCZA ENERGIA ŚWIATŁA:


Światło słoneczne jest niezbędne do życia. Wiemy, że światło jest ważne dla tworzenia i wchłaniania witamin, istotne do produkcji i regulacji niektórych hormonów oraz pomocne w utrzymaniu naturalnych rytmów fizjologii. Jest także ważne dla naszego mentalnego samopoczucia.
Współczesna nauka, mówi, że światło w formie biofotonów ma wpływ na naszą fizjologię na wielu poziomach między innymi na system endokrynologiczny, komórki i DNA. Aleksander Popp twierdzi, że „ Tylko wówczas gdy komórka zostanie wcześniej uaktywniona światłem, mogą w niej zachodzić reakcje chemiczne. Dzięki tym słabym promieniom komórka reguluje wszystkie zachodzące w niej procesy. Biofotony są odpowiedzialne za to, żeby wszystko przebiegało bezbłędnie”. Profesor Popp udowodnił również, że jesteśmy istotami świetlistymi, a światło wewnątrz nas może być kluczem do zdrowia. Twierdzi, że zaczynamy chorować gdy nasze fale przestają być zsynchronizowane. Terapia Światłem Kamieni Szlachetnych wg Maharishiego przywraca harmonię na poziomie kwantowym naszej fizjologii oraz ożywia wewnętrzne światło – światło czystej świadomości, światło naszej Jaźni. Starożytne teksty Ajurwedy nadają kamieniom szlachetnym szczególne znaczenie dla rozwoju wyższych stanów świadomości.